X

Önemli Duyuru: Unvan Değişikliği

Değerli İş Ortaklarımız,

Unvan değişikliğimiz hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

Daha önce de sizlere bildirdiğimiz gibi Sartorius Stedim Biotech, Sartonet Seperasyon Teknolojileri A.Ş.'nin satın alımını 1 Haziran 2023'te tamamlamıştı. Bu sürecin devamı olarak ticari unvanımız 07 Mart 2024 tarihi itibarıyla “Sartorius Biyoteknoloji A.Ş.” olarak değişmiştir.

Yeni ismimizi kullanmaya başladığımızı ve tüm resmi belgelerimizde bu değişikliğin yansıtılacağını bilmenizi isteriz.

Destekleriniz ve anlayışınız için teşekkür eder, iş birliğimizin devamını dileriz.

En içten saygılarımızla,

Sartorius Biyoteknoloji A.Ş.

Ultra Mikro Teraziler

Ultra Mikro Terazi Özellikleri

Maksimum tartım kapasitesi 2,1 g, ölçek aralığı (okunabilirlik) 0,1 μg. M tipi rüzgarlık: Öğrenme kabiliyeti, aydınlatma ve entegre hareket sensörü ile otomatik, motorlu, yuvarlak, cam rüzgarlık. F tipi rüzgarlık: Filtre tartım uygulamaları için manuel paslanmaz çelik rüzgarlık. Yazılım rehberli iş akışları için yerleşik QApp merkezi (MCA ekranlı). Durum Merkezi, teraziyle ilgili tüm bilgileri gösterir (MCA ekranında mevcuttur).

Ultra-Mikro Terazi Avantajları

Sartorius'un titanyum tartım kefeleri, daha iyi tekrarlanabilirlik ve doğruluk sağlayarak manyetik alanın etkisini ortadan kaldırır. Aydınlatmalı tartım odası, görünürlüğü artırır ve güvenli numune dozajını sağlar. Numune tutucular (örn. güvenli kilitli tüpler, filtre uygulamaları için) ergonomik numune tartımını destekler ve tartım iş akışlarını basitleştirir. Dahili hareket sensörü rüzgarlığın dokunmadan açılıp kapanmasını sağlar.

Ultra-Mikro Terazi Hizmetlerimiz

Uyumlu, güvenilir ve doğru laboratuvar verilerine yönelik talepler, tüm endüstri segmentlerinde istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Sertifikalı ve akredite hizmetlerimizle, tüm kullanım ömrü boyunca laboratuvar tartım ekipmanınızı destekliyor ve servis hizmeti veriyoruz. Ekipmanınızın uzun ömürlü olmasını garanti ediyor, üretim kayıplarını sınırlamak için arıza süresini azaltıyor ve daha hızlı ve sürekli olarak tekrarlanabilir sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Ultra Mikro Terazi ne için Kullanılır?

En küçük numune miktarlarını 0,1 µg okunabilirlik ile tartmak için ultra mikro teraziler kullanılır. Bu teraziler, çevresel testler gibi filtre tartım uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Filtrelerin başlangıç ​​ve arka ağırlıkları ölçülerek, tutulan partiküllerin en küçük miktarları belirlenir. Başka bir uygulama, stentler üzerindeki çok ince bir kimyasal kaplamanın miktarını belirlemek için stentlerin tartılmasıdır

Optimal tartım sonucu nasıl alabilirsiniz?

Adım 1: Terazinizi kurmak için sessiz bir yerde dengeli bir tartım masası seçin.

Adım 2: Laboratuvarda sürekli sabit iklim koşullarında çalışın.

Adım 3: Terazinin dengeli ve kalibre olduğundan emin olun.

Ölçüm belirsizliği neden Önemlidir?

Günümüzün yüksek performanslı laboratuvar terazileri, etkileyici pratik ve düzenleyici işlevsellik ile kullanıcıları her açıdan destekler. Bununla birlikte, yüksek performanslı laboratuvar terazileri karmaşık ve son derece hassas ölçüm cihazlarıdır. Bu nedenle, cihaza bağlı olarak, kurulum yeri ve kullanıcının uzmanlığı gibi birçok farklı etki görüntülenen sonuçları etkileyebilir.

Manyetik Alna tartımı Nasıl etkiler?

Manyetizmanın olumlu faydalarına rağmen, tartım sırasında oldukça istenmeyen bir olgudur. Manyetik malzemelerin veya mıknatıslanabilir dara kaplarının veya numunelerin tartılması, ağırlık sonucunun dengesini bozabilir veya tekrarlanabilirliği tehlikeye atabilir.

Laboratuvar terazileri için en uygun masa hangi özellikte olmalıdır?

Mermer, sentetik taş vb. gibi yüksek yoğunluklu malzemeler, terazinin performansı üzerinde zararlı etkisi olabilecek düşük frekanslı titreşimleri emecektir. Ayrıca ağır oldukları için dengeye sağlam bir destek ekleme eğilimindedirler. Özellikle yüksek çözünürlüklü teraziler için teraziler için özel olarak yapılmış tartım tabloları şiddetle tavsiye edilir. Titreşim önleyici sönümlemeli taş masa en iyi seçenektir.

 

 

Yeni Nesil Modüler Premium Laboratuvar Terazileri

İlaç endüstrisinin gerektirdiği sonuçların doğruluğunu ve güvenilirliğini sağlamak için gerekli olan katı uyumluluk direktifleri ve kontrolleri ile yasal düzenlemelere tabi bir ortamda tartım karmaşık olabilir. Bilim adamlarının bu doğruluk düzeyine ulaşmasına yardımcı olan teknolojilerden biri, Sartorius'un Cubis® II terazi serisidir.

Cubis® II terazisinin tüm tartım modülleri, akıllı tanılamayla desteklenen sezgisel kullanım için tasarlanmıştır. Bu tasarım öğeleri, ölçüm sırasında insan hatası olasılığını düşürürken farklı iş akışları için daha yüksek derecede tekrarlanabilirliği garanti eder. Veri işleme, veri bütünlüğü ve bağlanabilirlik dahil olmak üzere modern kullanıcı arayüzleri ile, farmasötik ve GxP uyumluluğu sunar.

Cubis® II Lab Balance Ailesi ile Tanışın | Özelleştirilebilir Modülerlik

2009'dan beri, Sartorius'un Cubis® premium laboratuvar terazileri serisi bu alanda bir performans ölçütü olmuştur.

Cubis® ilkti ve şimdiye kadar tek laboratuvar terazisi serisidir. hem donanım (tartı üniteleri, ekran ve kabin) hem de yazılım veya uygulamalar düzeyinde tamamen modüler bir tasarıma sahiptir.

Binlerce Donanım Konfigürasyonu

Çok çeşitli olası donanım konfigürasyonları için 45 tartım modülü, iki kullanıcı arayüzü ve yedi kabin arasından seçim yapın.

Uyarlanabilir Yazılım

Her şey dahil, uygun maliyetli QP99 paketimiz dahil, tematik olarak yapılandırılmış QApp yazılım paketlerimiz arasından seçim yapın. 

Ya da temaya göre kümelenmiş QApp'lerden yalnızca ihtiyacınız olanı seçin, örneğin, İlaç, Bağlantı, Yardımcı Programlar veya Gelişmiş Uygulama paketini seçin.

Gerekirse, biz de oluşturabiliriz. bireysel gereksinimlerinizi daha da karşılamak için özel uygulamalar.

Kesintisiz Bağlantı

Laboratuvarınızda üretkenliği, verimliliği ve veri bütünlüğünü artırmaya yardımcı olmak için, standart internet protokolleri üzerinden iletişime izin veren Cubis® II MCA arabirimiyle bir seçenek sunuyoruz.

Uzun Vadeli Esneklik

Gerekirse, ek aksesuarlar ve yazılımlarla zaman içinde ilk donanım yapılandırmanızı geliştirin.

Seçtiğiniz Q-App'ler iş akışınıza %100 uymuyorsa, bizimle çalışın onları değiştirmek için. Kompakt ve net bir şekilde yapılandırılmış oldukları için Q-Apps'in doğrulanması kolaydır ve test etme çabalarını azaltır.

Confident 21 CFR Bölüm 11 Uyumluluğu – Tam İzlenebilirlik

Sartorius'un Cubis® II ürünü, 21 CFR bölüm 11 ve AB Ek 11 uyumluluğunu tek bir kağıda ihtiyaç duymadan ve süreci tahrif etme olasılığını ortadan kaldırarak tüm gereksinimleri destekleyen ilk terazidir.

Denetim İzi ve Alibi Hafıza

Cubis® II terazisinin denetim izi, terazide değişim yapmaya karşı korumalı, zaman damgalı bir elektronik günlük dosyadır ve oluşturma, değiştirme ve | veya kayıtların silinmesi gibi değişimlerikayıt olarak tutar. Veriler kolay bir şekilde görüntülenebilir, filtrelenebilir ve dışa aktarılabilir. Ek olarak, Cubis® II terazisi bir “Alibi Hafızası” içerir. Sistem, tartım verilerini otomatik olarak hafızada saklar.

Kullanıcı Yönetimi

Cubis® II terazisi, erişim kontrolü ile eksiksiz kullanıcı yönetimi için iki seçenek sunar. Yerel kullanıcı yönetimi, parola politikanıza göre yapılandırılabilir. 21 CFR Bölüm 11 uyumluluğu için parola kuralları kolayca uygulanır. Ayrıca, Cubis® II, tek oturum açmaya izin vermek için şirketin etki alanına entegre edilebilir. Bu durumda şirket tanımlı şifre kuralları otomatik olarak uygulanır.

Güvenli Veri Aktarımı

Elektronik bir kayıt her türlü manipülasyona karşı korunmalıdır. Cubis® II terazisi, denetim izi dosyalarında ve ayrıca ayrı bir MD5 dosyasında saklanan hesaplanmış bir MD5 sağlama toplamı ile birlikte tüm dosyaları kaydeder.

Elektronik İmzalar

Cubis® II terazisinde, tartım işlemleri için nihai raporu imzalamak için bir elektronik imza kullanılabilir. Güvenli bir şifreye dayalı olarak, kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu 21CFR ile tamamen uyumludur.

Cubis® II Zeka Tasarım

Bir ilaç laboratuarı, bir akademik laboratuar veya bir endüstri laboratuarı olsun, laboratuar tartım gereksinimleri son derece bireysel olabilir. Örneğin, laboratuvarların genellikle numuneleri tartmak ve hazırlamak için kendi protokolleri vardır. Pratik isteğe bağlı aksesuar dizisiyle Cubis® II, daha hızlı ve daha verimli iş akışları sağlayan ve protokol güvenilirliğini ve tekrarlanabilirliğini artıran tamamen kişiselleştirilmiş uygulama eklentileri potansiyeli sunar.

Tasarımla Zeka

Dahili uygulamalar iş akışlarınız boyunca size rehberlik eder.

Otomatik, motorlu seviye ayarlama işleviyle garanti edilen hızlı ve kolay seviyelendirme.

Hareket sensörü ve hafıza işlevlerine sahip yenilikçi rüzgarlık teknolojisi.

Tasarımdan Zeka

Dahili uygulamalar iş akışlarınız boyunca size rehberlik eder.
Otomatik, motorlu tesviye işleviyle garantili hızlı ve kolay tesviye.
Yenilikçi Hareket sensörü ve hafıza işlevlerine sahip rüzgarlık teknolojisi.
Çevresel izleme için iklim sensörü.
Otomatik elektrostatik eleme için dahili iyonlaştırıcı.
Kullanıcı bildirimleri ve uyarıları için Durum Merkezi*.
Üstün performans için yenilikçi teknolojiye sahip Ultramicro– ve mikro teraziler.

Özelleştirilebilir, Sezgisel Uygulamalar

İlaç laboratuvarı iş akışları, özellikle tartım işlemleri için oldukça bireysel olabilir. Her laboratuvarın genellikle numunelerin hazırlanması, kapların seçilmesi ve numunelerin bir tartım kabına yerleştirilmesi için kendi protokolü vardır. Diğer bağlamlardaki laboratuvar iş akışları, bireyselleştirilmiş tartım protokolleri için benzer gereksinimlere sahip olabilir.

Bir Laboratuvar Terazisi, Laboratuvarın Özel İhtiyaçlarına Uyarlanabilir olmalıdır

Uygulama isteğe bağlı aksesuar dizisiyle, Cubis® II, daha hızlı ve daha verimli çalışmayı mümkün kılan ve süreç güvenilirliğinizi artıran tamamen kişiselleştirilmiş uygulama eklentileri potansiyeli sunar.

Ergonomik Numune Tartımı için Numune Tutucular

Doğrudan güvenli kilitli tüplere, konik şekilli şişelere, yuvarlak tabanlı şişelere, filtrelere, şırıngalara, stentlere, vb. tartın, tartım süreçlerinizin ergonomisi, tekrarlanabilirlikte önemli bir rol oynar.

Sartorius'un Cubis®️ II Numune Tutucuları, standart kefe kullanmanın zor veya imkansız olduğu iş akışlarında ergonomik numune tartımı sağlayan özel olarak tasarlanmış tartım kefeleridir.

Ödün Vermeyen Doğruluk: Titanyumdan yapılmıştır, yalnızca en yüksek malzeme kalitesi garanti edilmekle kalmaz, aynı zamanda manyetik olmayan özelliklerden dolayı tekrarlanabilirlik özellikle tehlikeye atılmaz.

Rahat Kullanım: Tartı teknesine, tartı kağıdına artık toz yapışmaz, vb. Artık bahşiş yok.Ergonomik tasarım sayesinde, tartım iş akışları çok daha kolay yürütülebilir.

Çok Çeşitli Seçenekler: Çok sayıda tasarım çeşidi arasından seçim yaparak, numune tutucunun aradığınız teraziye ve uygulama tipine uygun olduErgonomik Numune Tartımı için Numune Tutucular

Temassız Kalkan Operasyonu için Yeni Hareket Sensörü Tanıtımı

Elinizi kızılötesi sensör üzerinde basit bir hareketle motorlu rüzgarlık kapısını açın. Rüzgarlık kapısı, elinizi çektiğinizde otomatik olarak kapanır.

Bu özellik, özellikle toksik maddeler içeren uygulamalarda ek güvenlik sağlar.

Bu kızılötesi sensör, yazdırmayı tetiklemek için de kullanılabilir.

Otomatik açma / tüm Cubis® II terazileri için her iki arayüze sahip seçili rüzgarlıklarda kapatma işlevi ve temassız yazdırma etkinleştirmesi mevcuttur.

Elektrostatik Yükün Nötralizasyonu için Yüksek Verimli, Entegre İyonizer

Tüm Cubis® II rüzgarlıkların cam panelleri, kullanıcılar tarafından üretilen elektrostatik yüklerin dışa aktarımını önleyerek güvenilir ve istikrarlı sonuçlar sağlayan iletken bir tabaka ile kaplanmıştır

Koruma kalkanı modeli I'e entegre edilen Q-Stat iyonlaştırıcı, birkaç saniye içinde hem numune kaplarından hem de numunelerden gelen elektrostatik yükleri ortadan kaldırarak ölçümlerinizi etkileyen elektrostatik kuvvetlerden kaynaklanan hataları önler

Dört iyon jetinin dahil edilmesi, müdahale etmeden etkili elektrostatik nötralizasyon sağlar hava akışları

Yeni Q-Grid Pan ile Çeker Ocaklarda Tartım

- Q-Grid, terazinin performansını kısıtlamadan güvenlik kabinlerinde, çalışma tezgahlarında veya davlumbazlarda laminer akış altında bile 10 mg okunabilirlik ile bir terazinin çalışmasına izin verir.
- Kılavuzlu tartım kefemiz yüzey alanını azaltarak cereyanlı ortamlarda bile hassaslık sağlar.
- Yoğun laboratuvarlarda efordan tasarruf edin.
- 10 mg ve 100 mg okunabilirliğe sahip tüm Cubis® terazileri için mevcuttur.

İklim Modülü (yalnızca MCA ekranı için)

Sıcaklık, nem ve hava basıncı için iklim sensörü rüzgarlık A veya I için entegre bir seçenek veya diğer rüzgarlıklar için harici bir seçenektir.

Sıcaklık için limitleri ve uyarıları ayarlayın, nem ve hava basıncı

Veriler grafik olarak görüntülenir ve yazdırılabilir

Otomatik Dengeleme Özelliği

Piyasada gerçek otomatik seviyeleme sunan tek terazi

Terazi, yerleşik motorlar tarafından otomatik olarak dengelenir* ve yeniden seviyelendirme gerektiğinde sizi hemen uyarmak için sürekli olarak kendi kendini kontrol eder. Seviyelendirmeyi daha kolay, daha hızlı ve daha doğru hale getirmek için Q-Level son teknoloji geliştirilmiş sensörler ve en gelişmiş ekran teknolojisi

MCA ve MCE ekran ve kontrol üniteleri, manuel seviyelendirme sırasında size rehberlik etmek için etkileşimli komut istemi sunar. Q-Level etkinken, ekran size ihtiyacınız olan tüm bilgileri gösterecektir: hava kabarcığının konumu ve ayrıca metin istemleri veya MCE üzerindeki simgeler, böylece hangi dengeleme ayağını hangi yöne çevireceğinizi bilirsiniz.

*8,2 kg kapasitenin altındaki tüm modeller, dahili motorlar ile otomatik olarak teraziye alınabilir,

Kesintisiz Bağlantı: Cubis® II Kusursuz Bağlantı

Laboratuvarınızda üretkenliği, verimliliği ve veri bütünlüğünü artırmaya yardımcı olmak için, iletişime izin veren Cubis® II MCA arabirimiyle bir seçenek sunuyoruz standart internet protokolleri üzerinden Bu standartlaştırılmış iletişim teknolojisi, LIMS veya ELN gibi harici yazılım sistemlerinizle iletişime izin vererek manuel veri kopyalama hatalarını ortadan kaldırır ve böylece veri kalitenizi ve bütünlüğünüzü artırır.

MCA arabirimli Cubis® II terazilerinde USB bulunur A, B ve C standart donanımlı arabirim bağlantı noktaları: USB C, RS232 ve Ethernet. USB arabirimleri, WLAN veya Bluetooth® gibi isteğe bağlı arabirimler aracılığıyla maksimum bağlantıya izin verir.

Cubis II

İndir

Cubis II

İndir

Benzer Ürünler