Mikro Teraziler

Yüksek Hassasiyetli Ölçümler için Yüksek Kalitede Titanyum

Sartorius mikro laboratuvar terazisi, standart ekipman olarak sağlanan benzersiz titanyum tartım kefesi ile gerçekten parlıyor. Manyetik olmayan ve agresif maddelerle temas halinde kesinlikle atıl olan Sartorius mikro terazisinin titanyum bileşenleri, %100 korumalı tartım sağlar.

Hava Koruması

Tartı sonuçlarınızın güvenilirliğini bozan çevresel etkileri azaltmak için, tüm mikro teraziler manuel rüzgarlık, otomatik rüzgarlık veya temassız rüzgarlık ile donatılmıştır, öğrenme fonksiyonu ve aydınlatma dahil veya paslanmaz filtre tartım uygulamaları için çelik rüzgarlık.

Sıcaklık Kontrolü

Laboratuvar çalışmanızın verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için, mikro laboratuvar terazileri, benzersiz bir sıcaklık yönetim sistemi veya tartım odasında sabit iklim koşulları sağlamak için tartım modülünden ayrılmış bir elektronik kutu ile donatılmıştır.

Mikro Terazi Servisi

Uyumlu, güvenilir ve doğru laboratuvar verilerine yönelik talepler tüm endüstri segmentlerinde istikrarlı bir şekilde artıyor. Sertifikalı ve akredite hizmetlerimizle, tüm kullanım ömrü boyunca laboratuvar tartım ekipmanınızı destekliyor ve servis hizmeti veriyoruz. Ekipmanınızın uzun ömürlü olmasını garanti ediyor, üretim kayıplarını sınırlamak için arıza süresini azaltıyor ve daha hızlı ve sürekli olarak tekrarlanabilir sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyoruz.

 

Kalibrasyon ve ayar arasındaki fark nedir?

Kalibrasyon: Görüntülenen değer ile terazideki numunenin gerçek kütlesi arasındaki korelasyonun belirlenmesi. Kalibrasyon, tartı aletinde herhangi bir değişiklik yapılmasını gerektirmez.

Ayar: Okunan değer ile tartı aletindeki (terazi) kütlenin gerçek değeri arasındaki tutarsızlıkları ortadan kaldırmak için bir tartı aletinin ayarlanması.

Terazi Nasıl Dengelenir?

Hassas tartım sonuçları sağlamak için her terazi dengelenmelidir.

İdeal olarak, teraziler otomatik, motorlu tek dokunuşla seviyelendirme özelliğine sahiptir. Bu bakiyeler tek dokunuşta otomatik olarak dengelenecektir. Yerleşik bir gerçek zamanlı seviye desteği ile gelen diğer teraziler, uygun seviyelendirme için etkileşimli bir kullanıcı kılavuzu.

Her iki durumda da, dahili bir elektronik seviye sensörü uygun seviyelendirmeyi sürekli olarak izler ve terazi dengelenmediğinde alarm mesajı gösterir.

Yukarıda belirtilen özelliklere sahip olmayan teraziler manuel olarak teraziye alınmalıdır. Erişimi kolay ayaklar, kolay tesviyeyi destekleyecektir.

2 ön ayaklı teraziler: Cihazı dengelemek için: Hava kabarcığı yuvarlak işaretin ortasına getirin. Bunu yapmak için dengeleme ayaklarını sola veya sağa çevirin.

4 ayaklı teraziler: Kurulum yüzeyine dokunana kadar arka seviyelendirme ayaklarını çevirerek açın. Cihazı dengelemek için: Seviye göstergesinin hava kabarcığı dairesel işaretin ortasına getirin. Bunu yapmak için dengeleme ayaklarını sola veya sağa çevirin. Cihazın 4 dengeleme ayağının da üzerinde durduğunu kontrol edin.

Not: Terazi her dengelendiğinde, onun da ayarlanması gerekir. Ayrıca, kurulum konumu her değiştirildiğinde terazinin yeniden seviyelendirilmesi ve ayarlanması gerekir. Cihazın 4 dengeleme ayağının da üzerinde durduğunu kontrol edin.

İsoCAL ne demektir?

Günümüzde çoğu terazi, belirli veya kullanıcı tanımlı aralıklarla etkinleştirilen bu tür tam otomatik kalibrasyon ve ayarlama işleviyle donatılmıştır. Ayrıca tanımlanmış bir sıcaklık farkı aşıldığında kalibrasyon/ayar prosedürü otomatik olarak tetiklenir. Bu, operatör müdahalesi olmadan terazinin doğruluğunu sağlamayı mümkün kılar.

Cubis II Datasheet

İndir

Cubis II Brochure

İndir