Biostat® RM & Flexsafe® RM

Biostat® RM (Rocking Motion), tamamen GMP uyumlu, dalga karışımlı bir biyoreaktördür. CHO, NS0, SF9, E.coli, kök hücreler ve CAR-T hücreleri dahil olmak üzere çok çeşitli farklı hücre hatları için kanıtlanmış tek kullanımlık Flexsafe® RM torbaları ile kullanılır. Bireysel proses ihtiyaçlarınıza ve çalışma hacimlerinize bağlı olarak çeşitli sistem ve torba konfigürasyonları arasından seçim yapabilirsiniz.

Biostat® RM En İyi Özellikleri

Ticari üretim süreçlerinde uzun yıllardır kendini kanıtlamış

Hassas hücre hatlarının mükemmel hücre büyümesi için slip ajanları ve optimize edilmiş antioksidan paket bulunmamakta

BioPAT® Viamass SU biyokütle ölçümü ile kullanılabilir

Flexsafe® RM Bag, Biostat® RM Rockers için tasarlanmıştır. Temel Flexsafe® Bags üçüncü parti rock / dalga sistemleri için de uyumludur

Gazlama Modülü Ve Isteğe Bağlı Yük Hücreleri Ile Tek Başına Rocker

Daha fazla yetenek için - Biostat® B kontrol kulesi ile de kullanılabilen sistem sofistike proses kontrolü (örneğin çevrimiçi biyokütle ölçümü (BioPAT® Viamass) ve perfüzyon kurulumu gibi özellikler) sağlar.

Biostat® B Kontrol Kulesi Yapılandırması

100L'ye kadar çalışma hacimleri için RM 200 ile Biostat® B

Yoğunlaştırılmış hücre veya üretim süreçleri için torbayla entegre hücre tutma filtresi

Artan verimlilikle süper kolay ve uygun maliyetli ekim

Daha üst düzey SCADA sistemlerine ve GMP ortamlarına sorunsuz entegrasyon


Uygulama

Rejeneratif Tıp

Rejeneratif Tıp terapötikleri, normal işlevlerini geri kazanmak için insan hücrelerini, dokularını ve organlarını onarır, değiştirir ve mühendislik eder. Disiplin, şu anda geleneksel ilaç veya biyofarmasötik ürünler tarafından karşılanmayan klinik ihtiyaçları karşılamak için büyük bir potansiyele sahiptir. Sallanan hareket biyoreaktörleri, CAR-T dahil olmak üzere kök ve T hücre ekimi işlemleri sırasında genişleme adımı için yaygın olarak kullanılır. Şirketler, sallanan hareket biyoreaktörlerimizin proses ortamlarına entegrasyonu ve tek kullanımlık sistemlerimizle birlikte gelen PAT yeteneklerini keşfetmek için aktif olarak bizimle yaklaşıyor. Bu müşterilerin Flexsafe® RM torbaları ile gerçekleştirdiği testler, en hassas hücreler için de başarılı olmaya devam ediyor.

Monoklonal Antikor

Dalga tabanlı tek kullanımlık biyoreaktör teknolojisi, tamamen tek kullanımlık bir tohum treni kurmak için iyi kurulmuş ve kanıtlanmış, ancak uygun maliyetli bir yöntemdir. Daha büyük ölçekli biyoreaktörlerin sonraki aşıları için hücre sayılarını artırmak için farklı proses modları esnek bir şekilde uygulanabilir. Özellikle perfüzyon ekimleri, n-x karıştırılmış bir tank tohumu reaktörünü bile değiştirebilecek gibi görünmektedir.

Aşı

Sartorius teknolojileri viral aşılar, vektörler ve gen tedavilerinin üretimi için idealdir. Karıştırılmış tank reaktörlerinde 2000 L ölçeğinde proses geliştirmeden ticari üretime kadar virüslerin uçtan uca, tek kullanımlık işlenmesine izin verirler. Sallanan hareket biyoreaktörleri tohum ekim adımlarında sıklıkla uygulanır, aynı zamanda teknoloji nispeten ucuz ve kullanımı kolay olduğu için üretim biyoreaktörleri olarak da uygulanır.

Sartorius Stedim Biotech, aşı üreticilerinin proses geliştirme ve üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tek kullanımlık teknolojiler ve ilgili hizmetler sunmaktadır.

Tohum Treni

Biostat® RM, dünya çapında birçok ticari üretim bölgesinde tohum treninde kullanılmaktadır. Çantalar uygun maliyetli ve kullanımı kolaydır. Flexsafe® RM torbalarının tüp çapları, daha büyük Flexsafe STR® karıştırılmış biyoreaktör torbalarına ve Flexsafe ortam saklama torbalarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Üretim platformunuzdaki aynı filmden yararlanın ve doğrulama çabalarını en aza indirin.