Win Ally Röportaj | Sartonet Bilgi Akademisi’nde eğitimler başladı.

Win Ally Röportaj | Sartonet Bilgi Akademisi’nde eğitimler başladı.

Sartorius’un Türkiye yetkilisi Sartonet’in Kadıköy-Koşuyolu’ndaki ofisinin bitişiğinde yer alan binasını sadece eğitimler için hazırlandığını daha önce duyurmuştuk. Geçtiğimiz aylarda akademinin eğitim altyapısı hazırlığı tamamlandı ve bu hafta ilaç endüstrisinde doğru filtrenin seçimi ve filtre validasyonu eğitimleriyle kapılarını açtı.

2018 Ocak ayı itibariyle; ülkemizdeki beşeri ilaç üreticilerinden denetçiler tarafından regülasyonlara uyum çerçevesinde istenilen ve oldukça kritik hale gelen filtrenin seçimi ve filtre validasyonu konusunda bu yıl itibariyle veteriner ilaç üreticileri için benzer gelişmeler yaşanıyor.

Prosesin getirdiği olağan risklerle birlikte, proseste kullanılan filtrenin seçiminin denetçilere nasıl açıklanacağı sorusu konunun muhataplarının önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor.

“Bugünkü eğitim için aldığımız geri bildirimlerden dolayı çok mutluyuz.”
Sartonet Genel Müdürü Ömer Erdem eğitimin sonrasında yaptığı açıklamada;
“Biz 40 yıldır Türkiye’de ilaç üreticilerine hizmet veriyoruz, Filtre ve validasyonuna dair detayları 25 yıldır biliyorduk. 2018’de Sağlık Bakanlığı’mızın PIC/s üyesi olması ile başlayan gelişmeler neticesinde bu konudaki bilgilerimizi paylaşmanın Cumhuriyet’imize karşı bir sorumluluk olduğunu düşündük. Son 4 yılda çok sayıda fiziksel ve online eğitimler düzenledik. Bu sorumluluk hissinin bizi getirdiği en son nokta ise bu Akademi binası oldu. Bugün burada bildiklerimizi paylaşmaktan ve eğitime katılanların geri bildirimlerinden dolayı çok mutluyuz ” dedi.

Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.